Pil sağlığı garantisi veren ilk Android telefon! vivo V30 Türkiye’de…

vivo’nun normal bir flaşa göre 19 kat daha geniş alana 50 kat daha yumuşak ışık yayan Star Işığı portresi özelliği ile büyük ses getiren yeni akıllı telefonu V30, Türkiye’de resmen satışa sunuldu.

Üstelik vivo, Türkiye’de pil sağlığı takip fonksiyonuna sahip ilk Android akıllı telefon olan V30 için dört yıl boyunca geçerli, pil sağlığı yüzde 80’in altına düşerse ücretsiz değişim garantisi de sunuyor. Bu dört yıllık pil ömrü teknolojisi, kullanıcılara en iyi kalitede kullanım deneyimini sunmak için V30 Lite ve Y Serisi dâhil olmak üzere yeni gelecek tüm vivo modellerinde de yer alacak.
 
vivo V30, iki kat pil ömrü, yenilikçi pil malzemeleri, akıllı pil sağlığı motoru ve amiral gemisi standardında güvenlik kalite kontrolleriyle birleşerek cihazın pil ömrünü endüstri standardının iki katına çıkarıyor.

1.600 şarj ve deşarj döngüsünden sonra bile sağlık düzeyi yüzde 80’in altına düşmeyen, 4 yıl dayanıklı pili ile V30, vivo V serisinin en yüksek pil kapasitesine sahip üyesi. Ayrıca, kullanıcının pil sağlığı fonksiyonunu daha iyi anlaması için vivo pil sağlığı takip özelliğini geliştirdi. Kullanıcılar istedikleri zaman telefonunun pil sağlığını kontrol edebilecekler. vivo, Türkiye’de bu fonksiyonu sunan ilk Android akıllı telefon markası

DOĞAL PORTRELER

Fotoğraflarda gerçeğe en yakın renkler sunan geliştirilmiş kamera ile stüdyo kalitesinde portreler çekmenize olanak sağlayan Star Işığı, yüze yansıyan kötü ortam ışığının yarattığı negatif etkileri gideriyor. Ayrıca yüzdeki karanlık bölgeleri doğal bir ışıkla aydınlatarak yüzün daha aydınlık görünmesini sağlıyor.

Optimum sonuçlar elde etmek için ortam parlaklığı ve insanların kameraya olan uzaklığına göre parlaklığı akıllı bir şekilde ayarlayan bu özellik sayesinde çekimlerde nesne yakınken ışık yumuşak ve eşit, nesne uzaktayken ışık parlak ve net oluyor. Bu özellik hem yakından hem de uzaktan olağanüstü fotoğraf efektleri sağlarken sıcak veya soğuk ışıkta renk sıcaklığını akıllı bir şekilde ayarlayarak portrelerde doğal ve profesyonel bir hava oluşturuyor.

GENİŞ AÇILI KAMERA İLE ARTIK HERKES KADRAJIN İÇİNDE

V30’un sektör lideri 50 MP Otomatik Odaklamalı Grup Selfie Kamerası ister yakın ister uzak olun, net çekimler yapıyor. 92° geniş açılı kamera, daha geniş bir görüş alanı sunarak ve fotoğraf karesine daha fazla kişiyi sığdırarak olağanüstü grup selfie’leri çekilmesini mümkün kılıyor.

119° görüş alanına sahip 50 MP Otomatik Odaklamalı Ultra Geniş Açılı Arka Kamera ise piksel sayısı açısından sınıfının en yüksek kamerası. Yapay Zekâ Grup Portresi algoritmasıyla bir araya gelen kamera, aynı fotoğraf karesinde 30 kişiye kadar yüksek kaliteli grup fotoğrafları çekilmesine olanak tanıyor.

İNSAN GÖZÜ BİYONİKLERİNE DAYALI ÖZEL TEKNOLOJİ

vivo, Android telefon üreticileri arasında insan gözü biyoniklerine dayalı özel VCS teknolojisini sunan ilk şirket. Bu, ışık alımının salt niceliksel değişimden niteliksel bir dönüşüme uğramasına yardımcı oluyor.

Sensörde algılanan bilgiler, insan gözünün algıladıklarına giderek daha fazla benziyor ve böylece renk üretiminin doğruluğu artırılıyor. vivo’nun Biyonik Spektrum kamera teknolojisi yardımıyla üst düzey ışık hassasiyeti için sektör lideri 1/1,55 inç sensöre sahip ana kamera, daha doğal renklerle daha gerçekçi görüntüler sunuyor.

Özel VCS teknolojisi, çıplak gözle görülene benzer parlaklıkta ve ayrıntılı görüntüler sağlarken OIS özelliğine sahip kamera, parlak ve net gece çekimlerini mümkün kılıyor. Bu akıllı telefon önceki nesil (V29) GN5 ile karşılaştırıldığında temel görüntü kalitesinde yüzde 19 artış, renk üretiminde ise yüzde 15 iyileşme de sağlandı. 

YENİ KAMERA ÇEKİMLERİ

V30, teknolojileri ile olduğu kadar tasarımı ile göz kamaştırıyor. Daha yumuşak kenar geçişi için 2,5D cam kullanılan Buz Beyazı renkli modeli, eşsiz 3D desene de sahip. Arktik Siyah renginde ise Florit Yansıma Engelleyici Cam kapak bulunuyor.

Üstelik cihazda, mücevher oyma tekniklerinden ilham alarak kamera modülünün etrafında yalnızca 0,35 mm kalınlığındaki metal tarafı parlatmak için elmas kesim tekniği kullanıldı. Böylelikle Star Işığı, kamera modülüyle kusursuz bir şekilde birleşerek son dokunuşu yapıyor. İşlevsel olarak Kamera Modülü, sahneleri yakalayan çerçeveyi temsil ediyor.

TÜM ZORLU TESTLERDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

V30 serisi, toz ve sıçrayan suyun zararlarını etkili bir şekilde önleyen IP54 toza ve suya karşı dayanıklılığı destekleyerek günlük yaşamda güvenle kullanıma olanak tanıyor. Yeni geliştirilen ıslak elle dokunma algoritması, eller ıslakken bile telefonun normal bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Düşmelere karşı da oldukça dayanaklı olan V30, tüm gövde için düşme etkisini azaltan tasarımıyla çok sağlam bir yastıklama teknolojisi ile güçlendirildi. Düşme etkisini azaltan bu tasarımla hem dış hem de iç bileşenlerin güvenliği büyük ölçüde iyileştirildi.

Cihazın ön tarafında derinliği daha da artırmak ve ekran yüzeyini daha dayanıklı hale getirmek için yüksek performanslı “Schott α” camın kullanılırken arka tarafında lensin düşürüldüğünde çizilmesini ve hasar görmesini etkili bir şekilde önlemek için lens camının kenarına daha yüksek bir metal çerçeve yerleştirildi. Yan tarafında ise orta çerçevenin önceki nesle kıyasla güçlendirilmesiyle aynı basınç altında cep telefonunun deformasyonu yüzde 21 oranında azaltıldı.

Ayrıca telefonun köşelerine özelleştirilmiş alüminyum alaşımlı malzemeler yerleştirilerek dayanıklılık yüzde 20 arttırıldı. Ayrıca ince eleyip sık dokunarak detaycı bir yaklaşımla yüksek kalite standartlarının belirlendiği cihaz; -20°C ve 50°C arasında sıcaklık, 150 bin kez güç düğmesine basma ve 10 bin kez fişe takıp çıkarma testlerinden başarıyla geçti.
 
Online ve fiziksel mağazalarda raflardaki yerini alan vivo V30’u Myvivoshop.com’dan sipariş veren kullanıcılara ise 3 ay faizsiz taksit imkânı ile birlikte 1.499 TL değerinde vivo TWS 3e kablosuz kulaklık ve Murat Boz imzalı fotoğraf hediye edilecek. vivo V30 12 GB + 256 GB versiyonu 26.999 TL, 12 GB + 512 GB versiyonu ise 29.999 TL satış fiyatları ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

VIVO V30 TEKNİK ÖZELLİKLER:

  • Ekran: 6,78 inç, 2.800×1260, AMOLED, 120 Hz yenileme hızı
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon® 7 (3. Nesil)
  • Bellek: 12 GB + 12 GB Genişletilmiş RAM
  • Depolama: 256 GB / 512 GB ROM
  • Arka kamera: 50 MP VCS Gerçek Renk Ana Kamera, OIS, 50 MP Otomatik Odaklamalı (AF) Ultra Geniş Açılı Kamera, 119° FOV
  • Ön kamera: 50 MP Otomatik Odaklamalı (AF) Grup Selfie Kamerası, 92° FOV
  • Batarya: 5.000 mAh, 80W FlashCharge, 48 dakikada yüzde 100 Şarj
  • Boyut ve Ağırlık: 164,36 × 75,1 × 7,45 mm – 186 g

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x